Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 10:37
 
SULH HUKUK MAHKEMESİ MUSTAFAPAŞA’DA 3 ADET TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKARDI
GÜNDEM Haberi
SULH HUKUK MAHKEMESİ MUSTAFAPAŞA’DA 3 ADET TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKARDI

Ürgüp Sulh Hukuk Mahkemesince İlçemize Bağlı Mustafapaşa Köyünde 3 adet taşınmaz satışa sunuldu. Satış için birinci gün 13 Temmuz olarak belirlendi.
 
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Mustafpaşa köyü Köyiçi mevkii 4926 Parsel  sayılı  "Bahçe" vasıflı Taşınmaz köy içinde eski yapıların bulunduğu mevkiide yer almakta olup, topoğrafya olarak kademeli-eğimli bir yapıya sahiptir. tapuda bahçe vasfı ile kayıtlı olmasına karşın, koruma amaçlı imar planında öngörülen kullanım amacının özel planlama alanı(Ö-4) içerisinde kalmasından dolayı ve taşınmazın gerek fiili durumu ve gerekse de imar durumu kapsamında Kapadokya Alan Başkanlığından alınacak izinler sonrasında turizm tesislerinin bir parçası olarak kullanılabilecek nitelikte kültür, eğlence vb şekilde değerlendirilebilecek özel planlamalara konu olabilecektir.  Taşınmaz  kademeli-eğimli vadi şeklinde inişli-çıkışlı bir yapıya sahiptir. Yer yer kayalık alanlar mevcuttur. Mevcutta oluşmuş kademeli sekilerde yaşları 10-35 arasında değişen toplamda 9 adet ceviz, elma, erik ve kiraz ağaçları bulunmaktadır. Bahçe vasfındaki bu taşınmaz sulanabilir nitelikte olup, killi-tınlı toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı ve telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanabilecek durumdadır.
Adresi : Mustafapaşa  kasabası ÜRGÜP 
Yüzölçümü : 920 m2  
İmar Durumu : Yok   
Kıymeti : 552.000,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/07/2021 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/08/2021 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ÜRGÜP BELEDİYE TURGUT ÖZAL KÜLTÜR MERKEZİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Mustafapaşa  köyü köyiçi  mevkii  4928 Parsel  sayılı  'Harap Ev" vasıflı taşınmaz Mustafapaşa Koruma Amaçlı İmar Planında Korunacak Alan(KA)?nda mimari ve dokusal karakteri korunacak alanlar içerisinde kalmaktadır. Korunacak  imar durumu kapsamında  Kapadokya Alan Başkanlığından  alınacak izinler  sonrasında  taşınmazın  üzerinde  yapılara  yapılacak  esaslı tadilatlar neticesinde  turizm tesislerinin  bir  parçası olarak kullanılabilecek  nitelikte özel planlamalara  konu olabilecek  bir taşınmazdır. Taşınmaz köy içinde eski yapıların bulunduğu mevkiide yer almakta olup, topoğrafya olarak kademeli-eğimli bir yapıya sahiptir. Mustafapaşa Köyü turistik önemi yüksek bir turizm merkezidir. Dolayısıyla bu bölgedeki taşınmazların değerleri de gün geçtikçe artmaktadır. Fiilen taşınmazın hemen yanında turistik tesis olarak kullanılan yapılar mevcuttur. Taşınmazın üzerinde, 2 katlı yığma tarzda inşa edilmiş, alt katı depo-ardiye, üst katı 3 oda, 1 mutfak, banyo, wc, lavabo ve hol bölümlerinden oluşan ve mesken amaçlı kullanılan bir yapı bulunmaktadır. Yapının duvarları sıva kaplı ve boyalı, kapı ve pencere doğramalarının ahşap nitelikte olduğu, zemin döşemesinin ise şap betonu olduğu tespit edilmiştir. Mevcut yapıdan hariç taşınmaz üzerinde kayalık kısımda kaya oyma suretiyle açılmış ve depo olarak kullanılan 4 ayrı kısım bulunmaktadır. Ayrıca, kemerli sistemle yapılmış 2 adet depo tespit edilmiştir. Taşınmaz her türlü altyapı ve telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanabilecek durumdadır. Taşınmaz üzerindeki yapıların toplam kullanım alanı 320,00 m² dir.
Adresi : Mustafapaşa  köyü ÜRGÜP 
Yüzölçümü : 375 m2  
İmar Durumu : Yok   
Kıymeti : 983.000,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/07/2021 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 11/08/2021 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : ÜRGÜP BELEDİYESİ TURGUT ÖZAL KÜLTÜR MERKEZİ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Mustafapaşa  köyü  Köyiçi  mevkii , 5022 Parsel sayılı  "Avlulu Kargir Ev"  vasıflı taşınmaz Mustafapaşa Koruma Amaçlı İmar Planında ?Korunacak Alan(KA)nda mimari ve dokusal karakteri korunacak alanlar içerisinde kalmaktadır. Korunacak  imar durumu kapsamında  Kapadokya Alan Başkanlığından  alınacak izinler  sonrasında  taşınmazın  üzerinde  yapılara  yapılacak  esaslı tadilatlar neticesinde  turizm tesislerinin  bir  parçası olarak kullanılabilecek  nitelikte özel planlamalara  konu olabilecek  bir taşınmazdır. Taşınmaz köy içinde eski yapıların bulunduğu mevkiide yer almakta olup, topoğrafya olarak kademeli-eğimli bir yapıya sahiptir. Taşınmazın üzerinde, 2 katlı yığma kargir tarzda inşa edilmiş ve mesken olarak kullanılan bir yapı bulunmaktadır. Yapının alt katında 2 adet kaya oyma ve kemerli yapı, 1 adet kaya oyma oda, 1 adet kemerli oda gibi kaya oyma mekânlar ile wc ve tandırevi bölümleri de bulunmaktadır. Yapının üst katında ise 3 adet oda bulunmaktadır. Bunlardan 1 tanesi ahşap tavan döşemesi ile inşa edilmiştir. Yapının duvarları sıva kaplı ve boyalı, kapı ve pencere doğramalarının ahşap nitelikte olduğu, zemin döşemesinin ise şap betonu olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz her türlü altyapı ve telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanabilecek durumdadır. Taşınmaz üzerindeki yapıların toplam kullanım alanı 200,00 m²?dir.
Adresi : Mustafapaşa  köyü ÜRGÜP 
Yüzölçümü : 425 m2  
İmar Durumu : Yok   
Kıymeti : 805.000,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/07/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 11/08/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ÜRGÜP BELEDİYESİ TURGUT ÖZAL KÜLTÜR MERKEZİ -
Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Rıdvan Yeşil
Etiketler: SULH, HUKUK, MAHKEMESİ, MUSTAFAPAŞA’DA, 3, ADET, TAŞINMAZI, SATIŞA, ÇIKARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı