Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 20:34
 
Yollar Buz Pistine Döndü Aman Dikkat!
GÜNCEL Haberi
Yollar Buz Pistine Döndü Aman Dikkat!

Ürgüp'te kar yağışı ve etkili olan soğuk hava nedeniyle yollar adeta buz pistine döndü.

 

Edinilen bilgilere göre, Ürgüp'te akşam saatlerinde sıcaklıkların sıfırın altına düşmesiyle birlikte, eriyen kar kütleleri zeminde buza dönüştü araçlar adeta buz pistine dönen yollarda güçlükle ilerledi. Sürücüler yokuş yerine düz yolları tercih etseler dahi kayan zeminden dolayı bişey yapamadılar. 

 

İhbar hattımıza gelen iki kaza haberini de sizlerle paylaşıyoruz.

 

İlk kaza çarşı merkezinde meydana geldi. Kaza da duramayan sürücü diğer araca çarparak kaza yaptı ve maddi hasar meydana geldi.

 

İkinci kaza ise Evka mahalallesi girişinde meydana geldi. Yine aynı şekilde fren yapmasına rağmen kayan araç bir başka araça çarparak kaza yaptığı ve araçlarda maddi hasar oluştuğu ajansımıza vatandaşlar tarafından iletildi.

 

Bir başka okurumuz ise Askerlik şubesi yakınlarında kaldırımda yaya halde giderken ayağının kayması sonucu düştüğünü az kalsın vücudunda kırılma olacağını iletti.

 

Yayaların kısa mesafe adım atarak ve elleri ceplerinde olmayacak şekilde yürüyerek denge sağlamaları, trafikte seyreden sürücülerin hız yapmamaları ve özellikle yazlık lastiği olanların trafiğe çıkmaması hem kendileri açılarından hemde olası bir kaza da bir başkasına zarar verilmemesi açısından önem arz etmektedir. 

 

 

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Yollar, Buz, Pistine, Döndü, Aman, Dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı