Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 10:31
 
Vefatının 6. Yılında Saygı ve Rahmetle Anıyoruz
Ürgüp'ü ve Ürgüplü'yü bir çok hizmetle buluşturan tanıtan 6 yıl önce bugün aramızdan ayrılan 1984 - 1999 yılları Ürgüp Belediye Başkanımız R.Kürşat Numanoğlu’nu saygı ve rahmetle anıyoruz.
ÜRGÜP Haberi
Vefatının 6. Yılında Saygı ve Rahmetle Anıyoruz

Ürgüp’te 1984 - 1999 yılları arasında Ürgüp Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Rıfat Kürşad Numanoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu 6 yıl önce  (16.01.2014 Perşembe günü) hayatını kaybetmişti.

 

64 yaşındaki Rıfat Kürşat Numanoğlu, Ürgüp ilçesindeki evinde kalp krizi geçirmiş,112 Acil Servis ekipleri tarafından Ürgüp Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.

 

Merhum Kürşat Numanoğlu bir çok seveninin katılımları ile Ürgüp Belediye Başkanlığı önünde düzenlenen törenin ardından Musalla Camiinde kılınan Cenaze namazı sonrası Ürgüp Asri Mezarlığına defin edilmişti. Ürgüp ilçesinde belediye başkanı ve TBMM 12. dönem Milletvekilliği yapan babası Ali Baran Numanoğlu’nun ardından 1984 yılında Anavatan Partisi (ANAP)’den Belediye Başkanlığına seçilen Rıfat Kürşad Numanoğlu, 1999 yılına kadar 15 yıl süre ile 3 dönem üst üste belediye başkanlığı görevini yapmıştı. 2004 yılı yerel seçimlerde tekrar Ürgüp için aday olan Kürşat Numanoğlu seçimi kayıp etmişti.

 

Uzun yıllar turizmle ilgilenen ve yerel yönetimlerin sektörle işbirliğine ilişkin önemli katkılarda bulunan bir siyasetçi olan merhum Numanoğlu bir süre Eski Turizm Bakanı Erkan Mumcu'ya danışmanlık da yapmıştı.

 

Merhum Kürşat Numanoğlu vefat etmeden bir kaç ay önce Ürgüp Asri mezarlığının içerisine kendi hayratı olarak gasilhane cenaze yıkama ve morg merkezi yaptırmış ve yapılan gasilhanede ilk kez kendisinin defin işlemleri gerçekleştirilmişti.

 

Merhum Önceki Dönemler Ürgüp Belediye Başkanımız Rıfat Kürşat Numanoğlu’nu ölümünün 6. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Can dostu Seyfettin Taş tarafından derlenen fotoğraflar ile hazırlanan Rahmetli R. Kürşat Numanoğlu'nun seslendirdiği videoyu haber altında bulunan haber video bölümünden izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Vefatının, 6., Yılında, Saygı, ve, Rahmetle, Anıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı