Haber Detayı
02 Şubat 2016 - Salı 00:00
 
Ürgüp, Uluslararası Emitt Turizm Fuarına Katıldı
TURİZM Haberi
Ürgüp, Uluslararası Emitt Turizm Fuarına Katıldı

İstanbul’da her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen EMİTT Turizm Fuarında Kapadokya standına yerli ve yabancı katılımcılar tarafından büyük ilgi gösterildi.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın da katıldığı EMİTT fuarına Kapadokya Bölgesinin tanıtımı için, KAPHİB, Ürgüp Belediyesi, KAPTİD, Ürtav, Avanos Belediyesi, Kozaklı Belediyesi, Ortahisar, Göreme, Uçhisar, katıldı.

Kapadokya’nın tanıtımı için büyük önem verilen EMİTT Fuarında Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL başta olmak üzere çok sayıda bürokrat ve siyasi temsilci Kapadokya standını ziyaret etti.

Fuara Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Belediye Meclis Üyesi ve Ürgüp AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, KAPHİB Müdürü Levent Ak, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, (Ürtav) Ürgüp Tanıtma Vakıf Müdürü Ali İhsan Özendi ve çok sayıda turizmci katıldı.

20. kez kapılarını açan, 28 Ocak 2016 tarihinde İstanbulʹda başlayan EMİTT 2016 fuarında ʹEn iyi Destinasyon Dalında ʹʹEn Etkin Tanıtım" Ödülü Ürgüpʹünde içerisinde yer aldığı Kapadokya standımıza verildi. Ödülü KAPHİB Müdürü Levent AK teslim aldı.

Dünyanın 5. büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında ( EMITT ), Nevşehir Valiliği - KAPHİB çatısı altında, bölge belediyeleri ile ortaklaşa açılan Kapadokya standında her yıl olduğu gibi bu yıl da 28 - 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Ürgüp belediyesi de yerini aldı.

Şehirlerin tanıtımına katkı sağlayan EMİTT fuarına katılarak Ürgüp´ün sahip olduğu değerleri ve kültürel özelliklerini fuara gelen insanlara tanıtarak şehrimize gelen turist potansiyelini artırmayı amaçlıyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kapadokya Bölgesine özel önem verdiğini turizmcilerle, belediyelerle ortaklaşa bir çalışma ile daha iyi tanıtımın yapılabilmesi için gerekeni yapmak üzere Ürgüpʹe gelerek Kayakapıʹda bir çalışma yapmayı planladığını belirtti. Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünalʹa, kendisini belediyenin yap işlet devret modeli olan tarihi yeniden ayağa kaldıran Kayakapıʹda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağını belirtti.

Kaynak: Editör: Ahmet Çelikkol
Etiketler: Ürgüp,, Uluslararası, Emitt, Turizm, Fuarına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı