Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 18:32
 
Ürgüp TSO Başkanı Aydın’dan “12 Eylül” mesajı
GÜNDEM Haberi
Ürgüp TSO Başkanı Aydın’dan “12 Eylül” mesajı

Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Aydın, 12 Eylül 1980 darbesinin 40. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Aydın mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kara lekesi 12 Eylül darbesi 40 yıl önce bugün yapıldı. Yaşanan darbe bu toprakların sahiplerine, memleketin maliklerine karşı yapılmış bir Askeri Cuntanın operasyonu idi. Aradan 40 yıl geçmiş olsa da yapılan darbenin yaşattıkları halen bünyemizde atlatılabilmiş değildir 12 Eylül darbesi Halkı yok sayan, millet iradesine yapılmış derdest bir harekettir. Ülkemizi yıllarca ekonomide, hukukta, demokraside ve özgürlüklerde geri götürmüştür. Yaşattığı sosyal tahribat halen onarılmamıştır. Ülkemiz bir çok darbe görmüştür son olarak Yüce Türk Milleti azim ve kararlılığını 15 Temmuz’da göstermiştir. Rabbim bir daha Ülkemizi bölmeye çalışan bu darbeleri bizlere göstermesin.

 

Demokrasimize ve milli irademize yönelik her türlü eylemi lanetliyoruz. Ülkemizin birliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve demokrasimiz için hayatlarını ortaya koyan herkesi rahmetle minnetle yad ediyorum.” dedi.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp, TSO, Başkanı, Aydın’dan, “12, Eylül”, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı