Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 18:00
 
Ürgüp'te Sebze Fideleri Tezgahta Yerini Aldı
Ürgüp'te baharın gelmesi ve sebze ekim döneminin başlaması ile birlikte tohumlar ve fideler tezgâhlardaki yerini aldı.
GÜNCEL Haberi
Ürgüp'te Sebze Fideleri Tezgahta Yerini Aldı

İlçede havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte tarla ve bahçelerde sebze yetiştirmek isteyen vatandaşlar, soluğu fidecilerde aldı. Soyyal mesafe kurallarına uyularak tedbirli bir şekilde satışlar sürüyor.

 

Vatandaş Kendi Sebzesini Yetiştirmeye Özen Gösteriyor.

 

Seralarda bin bir zahmet ile yetiştirilen sırık ve oturak domates, biber, patlıcan, salatalık, çilek, kavun ve karpuz gibi birçok meyve ve sebze tohumları, soğuk hava koşullarına rağmen seralarda fide olarak yetiştirilip satışa sunuldu. En çok rağbet gören fidelerin ise domates, biber, salatalık ve patlıcan olduğu belirtildi. Kışın yağan karlar ile bahar ayında yağan yağmurun güzel olmasından dolayı bu yıl kıraç arazide de verim bekleniyor.

 

Ürgüp’te Refik Başaran Meydanında bulunan Kaçar Tarım Ticaret sebze fidelerinin satışlarını devam ettiriyor. Uzman Ziraat Teknikeri olan ve yılardır tarımda kağıt üstünde değil pratikte, tarlalarda, bahçelerde, toprak ile iç içe olarak, uygulamalı tarım yapan Mustafa Kaçar, çiftçilerin ve hobi olarak çiftçilik yapmak isteyenlerin kendisinden her türlü sebze fidelerini aldıklarını ve kendisinden fide alan - almayan bütün vatandaşlara fide dikimi ve tarımsal konularda detaylı bilgi vererek kaliteli ürün elde etmelerine yardımcı olduklarını söyledi.

 

Fidelerin, tohumdan daha çok rağbet gördüğünü kaydeden fide satıcısı Mustafa Kaçar, fiyatların 70 kuruştan başlayarak 1 TL’ye kadar olduğunu ve tohumların eskisi kadar rağbet görmediğini ifade etti.

 

Kaçar Tarım Ticarette fide satışı yanında yıl süresince tarımda kullanılan tüm ilaç, tohum, yem bitkisi, damlama malzemesi ve yaprak gübre çeşitleri, tarım alet ve ekipmanları satışı gerçekleştirilmektedir.

 

Kaçar Tarım Ticaret / Mustafa Kaçar

İletişim: Refik Başaran Meydanı Kasaplar Çarşısı Civarı, Ürgüp / Nevşehir

Telefon: 0 535 309 1829

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp'te, Sebze, Fideleri, Tezgahta, Yerini, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı