Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 15:27
 
Ürgüp'te Farklı Noktalarda Aşılama Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Ürgüp'te koronavirüse karşı aşılama çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamsa İlçemizde ilk doz BionTech (Alman) aşısı ve ikinci doz Sinovac (Çin) aşısı vatandaşlara artık randevusuz uygulanıyor.
GÜNCEL Haberi
Ürgüp'te Farklı Noktalarda Aşılama Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Ürgüp Devlet Hastanesi (Acil girişinde) ve Ürgüp Aile Sağlığı merkezinde koronavirüse karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Randevu almadan aşılama programında sırası gelen meslek ve yaş grupları randevusuz sağlık kuruluşlarına direk müracaat ederek aşılarını yaptırabiliyor.

 

Sağlık kuruluşunda yoğunluk oluşabileceği ve uzun süre bekleme omaması için kişilerin randevu almaları tavsiye ediliyor. İstenirse randevu almadan da aşılarını direkt yaptırabiliyorlar.

 

Ürgüp Devlet Hastanesinde : ilk doz BionTech (Alman) aşısı ile ikinci doz Sinovac (Çin) aşılama çalışmaları,

 

Ürgüp Aile Sağlığı Merkezinde (sağlık ocağı) : ilk doz BionTech (Alman) aşısı ile ikinci doz Sinovac (Çin) aşılama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

 

Mustafapaşa köyü Sağlık Ocağında da aşılama çalışmaları devam ediyor.

 

Mazı köyü Sağlık Ocağında da bugün vatandaşlara yönelik aşılama çalışması yapılıyor.

 

Kimler Aşı Olabiliyor :

 

Ürgüp'te tüm kamu işçi ve memurlara, 35 yaş üzeri herkese, SGK'lı çalışan yaşına bakılmaksızın herkese aşılama işlemleri tüm Türkiye de olduğu gibi Ürgüp'te de yapılıyor. Aşı olmak isteyen ve aşılama programında sırası gelen meslek ve yaş grupları randevu alarak veya direkt randevusuz tercih ettikleri aşıyı vurunabiliyor. E-devlet üzerinden, E-nabız aracılığıyla veya 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemini arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Aşı sıranızın gelip gelmediğini yine sisteme giriş yaparak öğrenebilirisniz.

 

Siteye giriş yapıtığınızda sırasıyla;

 

1- Aşı randevusu al Butonuna basılır

2- Aşı tercihi yapılır

3- Aşı olunacak şehir seçilir

4- İlçe seçilir

5- Sağlık merkezi seçilir

 

6- Daha sonra muayane yeri seçilir fakat muayene yeri sekmesini seçmeden genel arama derseniz en yakın tarihi getirir sistem örnek verecek olursak eğer siz 1. polikinlik aşı odasını seçer genel arama derseniz 1. polikinlik aşı odasındaki yoğunluğa göre gün veriyor sistem. Kısacası herşey girildikten sonra Polikinlikler aşı odalarındaki yoğunluğa göre sistem aşı günü veriyor. Tavsiyemiz bilgileri girdikten sonra Polikinlik aşı odası seçemeden genel arama yaptırırsanız en müsait en yakın tarihi ekrana getirir işiniz hızlanmış olur.

 

Randevu nasıl oluşturulur yönergeleri görüntülemek için tıklayınız

 

Randevu almak için tıklayınız

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ürgüp'te, Farklı, Noktalarda, Aşılama, Çalışmaları, Hızla, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı