Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 21:28
 
Turizmcilerimiz Moskova’da Düzenlenecek Olan Türk Festivaline Hazırlanıyor
TURİZM Haberi
Turizmcilerimiz Moskova’da Düzenlenecek Olan Türk Festivaline Hazırlanıyor

TÜROFED koordinasyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle organize edilen Türkiye Festivali’nin üçüncüsü 14 – 15 – 16 Haziran 2019 tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilecek.

 

Geçen sene, 100 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği festival, yine Moskova’nın merkezi parklarından Krasnaya Presnya’da yapılacak. Krasnaya Presnya Parkı’nda konser, gösteri, yiyecek-içecek ikramları ve kültürel sunumların yapılacağı Türkiye Festivali, üç gün boyunca Rus halkı ile buluşacak.

 

Moskova’da gerçekleştirilecek olan festivale katılacak olan turizmcilerimiz bugün Yunak Otelde bir araya gelerek festivalde neler yapacakları konusunda fikir alışverişinde bulundular.

 

Toplantıya İl Kültür Turizm Müdürü Cengiz Ekici,Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Especial Group Genel Koordinatör’ü Abdullah İnal, Dere Suites Oteller Grubu Sahibi Oğuz Kahraman ve bölge turizmcilerimiz katıldı.

 

Türkiye Festivali, 2019 yılında da Türkiye’nin kültürel ve bölgesel değerlerinin yanı sıra Türk misafirperverliğini Rusya Federasyonu’na taşıyacak.

 

Aşağıdaki linklerden 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleşen festivallere ilişkin filmlere ulaşabilirsiniz.

2017 -  https://www.youtube.com/watch?v=A661qIFCuPI

2018 -  https://www.youtube.com/watch?v=c99Y02bl-sc

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Turizmcilerimiz, Moskova’da, Düzenlenecek, Olan, Türk, Festivaline, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı