Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 15:46
 
Oda Başkanı Aydın'dan Hemşireler Günü Kutlama Mesajı
GÜNCEL Haberi
Oda Başkanı Aydın'dan Hemşireler Günü Kutlama Mesajı

Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Aydın, yayınladığı mesaj ile 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutladı. Aydın mesajında, “Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir” dedi.


Aydın mesajında şunları kaydetti: Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakında ilgili bir meslektir; ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister; temelinde sevgi, saygı yatar. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Bu nedenle, sevgiden, şefkatten, disiplin ve ciddiyetten uzak bir kişinin bu mesleği icra etmesi mümkün değildir; çünkü hemşire, sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç insanlara hizmet vermektedir.


Hemşire, her ortamda, ister hasta ister sağlıklı olsun her yaştaki bireye, ailelere, gruplara ve topluluklara bakım verir. Bu bakımı diğer sağlık çalışanları ile iş birliği içerisinde yürütürken, bizzat kendisi tarafından yürütülmesi gereken durumlarda da kendi bilgisini, deneyimini kullanır.Hemşireler Haftası vesilesiyle, her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır ve itina ile çalışan ilçemizde ve ülkemizde görev yapan tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Gününü” kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim”

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Oda, Başkanı, Aydın'dan, Hemşireler, Günü, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı