Haber Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 20:38
 
O İsim Görevden Alındı
ÜRGÜP Haberi
O İsim Görevden Alındı

Ürgüp’te bulunan Kredi Yurtlar Kurum Müdürü Makbule Bağdu’nun geçirdiği bir soruşturma sonrasında Ürgüp’e atanmıştı.

 

Kilis’te Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü iken öğrencilere yapmış olduğu açıklamalar ve davranışlar nedeniyle soruşturma geçirip açığa alınan Makbule Bağdu soruşturma sonrasında ise Ürgüp Kredi Yurtlar Kurumuna müdür olarak atanması akıllarda soru işareti bırakmış konu ile ilgili herhangi bir gelişme olmamıştı. 4 Haziran 2014 Çarşamba günü Yeni Akit gazetesinde çıkan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz.  

 

“Dönemin Kilis KYK Yurt Müdürü olan Makbule Bağdu, paralelcilerin yurtlarından kopup gelen öğrencilere, ‘’Neden çıkıp geliyorsunuz? Gelmeyin. Size burada yer yok dediği ortay çıktığı’’ iddiaları ile habere konu olmasının ardından hakkında soruşturma açıldığı ve bir süre açığa alındığı öğrenildi. Hakkında ki soruşturmanın sona ermesinden sonra Ürgüp KYK Yurt Müdürlüğü görevine atanmıştı.

 

Devletimizin 15 Temmuz tarihinden itibaren adeta paralel yapıya savaş açmış ve dün İçişleri Bakanlığında 8 bin 777 personel, yargıda 2 bin 745 hakim ve savcı görevinden uzaklaştırıldı. Ve beklenen sonuç biraz önce geldi. Ürgüp  KYK Müdürü Makbule Bağdu görevinden uzaklaştırıldı.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: O, İsim, Görevden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı