Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 10:04
 
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı yapıldı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Nevşehir’e gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı
GÜNCEL Haberi
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Nevşehir’de sağanak yağış uyarısı yapılırken vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama aynen şu şekilde;

 

“Yurdumuz bugün batı bölgelerinden itibaren yağışlı sistemin etkisine girdi. Bu sistem bugün (01.05.2020 Cuma) yurdumuzun büyük bölümünde yağışlara neden olurken, 2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağışlı sistemin gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta ortasına kadar bu sistemin yağışlarının yurt genelinde görülmesi beklenirken 6 Mayıs Çarşamba gününden itibaren ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine gireceği ve hafta sonuna kadar yağışların yurt genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

 

Meydana gelmesi beklenen etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

Mayıs ayında görülecek gök gürültülü sağanak yağışların ısınmayla birlikte genellikle öğle saatlerinden sonra meydana gelmesi ve zaman zaman yağışların şiddetli olması beklendiğinden Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlayacağı meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.”

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Meteorolojiden, sağanak, yağış, uyarısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı