Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 12:03
 
Lykia Lodge Kapadokya Otel 55,7 Milyon TL'ye Satıldı
TURİZM Haberi
Lykia Lodge Kapadokya Otel 55,7 Milyon TL'ye Satıldı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Kapadokya Lodge Otel'in satışı hakkında açıklama yaptı.

 

İş GYO, Nevşehir'de bulunan Kapadokya Lodge Otel ile otelin yan parselinde bulunan 11 bin 409 metrekare yüz ölçümlü arsanın KDV dahil 55,7 milyon TL bedel üzerinden Tarman Çimento'ya sattı.

 

Söz konusu satış işlemi kapsamında, yasal kayıtlara (VUK) göre yaklaşık 36 milyon TL, UFRS'ye göre hazırlanan bilançoda ise yaklaşık 21 milyon TL tutarında kar elde edilmesi bekleniyor.

 

291 yatak kapasitesi ve 146 odası olan Kapadokya Lodge Otel, turizmin kavşak noktalarından Kapadokya’da yer alırken İç Anadolu Bölgesi’nin coğrafi yapısını ve tarihi dokusunu taşıyan mimarisi ile de dikkat çekiyor. Kapadokya Lodge Otel’de 140 standart, 4 geniş, 1 engelli ve 1 adet 76 metrekarelik suit oda bulunuyor. Otel, açık ve kapalı iki restoranı, basketbol, voleybol, kuvars kumlu kortta tenis, mini futbol, bilardo, masa tenisi, yüzme havuzları ve meyve bahçesi gibi spor ve eğlence aktivitelerinin yanı sıra, yöresel tatları sunduğu mutfağı ile de dinlenmek, eğlenmek ve kendini yenilemek isteyen konuklarına hizmet veriyor. 

 

İş GYO'nun KAP açıklaması: 
Yönetim Kurulumuzun 18 Aralık 2019 tarihinde yapılan toplantısında; Nevşehir'de bulunan Kapadokya Lodge Otel ile otelin yan parselinde bulunan 11.409 m2 yüz ölçümlü arsanın KDV dahil 55,7 milyon TL bedel üzerinden Tarman Çimento Yatırım San. ve Tic. A.Ş.'ye satılmasına karar verilmiştir. 

 

Söz konusu satış işlemi kapsamında, yasal kayıtlara (VUK) göre yaklaşık 36 milyon TL, UFRS'ye göre hazırlanan bilançoda ise yaklaşık 21 milyon TL tutarında kar elde edilmesi beklenmektedir. 

 

Satışa konu taşınmazın değerleme raporu 19.11.2019 tarihinde KAP'ta açıklanmıştır.

 

Esra Nur AÇKI ULUSOY / Emlakkulisi.com

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Lykia, Lodge, Kapadokya, Otel, 55,7, Milyon, TL'ye, Satıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı