Haber Detayı
07 Nisan 2016 - Perşembe 13:54
 
Kapadokya Fransa'nın Başkenti Paris'te Tanıtılıyor
TURİZM Haberi
Kapadokya Fransa'nın Başkenti Paris'te Tanıtılıyor

Dünya Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan, sahip olduğu peribacaları ile kaplı eşsiz güzellikteki vadileriyle dünyaca ünlü kültür, doğa ve manzara turizmi merkezimiz olan Kapadokya'yı Fransa'da tanıtmak üzere çalışmalar başlatılmıştı.

 

Fransa'nın başkenti Paris'te yolcu taşımacılığı amaçlı kulanılan şehir içi otobüslerinde ve metro istasyonlarında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kapadokyayı ve Ülkemizi tanıtıcı organizasyonlar başlatılarak reklam afişleri ve bilbordlar asıldı.

 

Haber merkezimizi arayan Fransa da yaşayan Ürgüplü turizmci Mevlüt Serim şöyle açıkladı; ''Şehiriçi otobüs ve metro istasyonlarında Kapadokyayı Ülkemizi tanıtıcı afişler ve bilbordlar gördüm çok mutlu oldum. Benim gibi her Türk vatandaşı mutlu olmuş ve gurur duymuştur. Gördüğüm anda fotoğraflayarak araştırdım Turizm Bakanlığımız girişimlerde bulunmuş tanıtıcı organizasyonlar başlatmış. Biz Fransa da yaşayan gurbetçi arkadaşlar Ülkemiz ile gurur duyuyoruz Avrupada artık bir saygınlığımız var.'' diyerek bol bereketli bir sezon geçmesini diledi.

 

Bölgemiz için, turizm için en etken faktörler arasında yer alan reklam tercihi sektörde olumlu etkiler yarattığı net olarak gözlenmektedir. Türkiye'nin çeşitli ülkerlerde de tanıtımına yer verilmektedir. Geçtiğimiz günlerde çeşitli ülkelerde fuarlar düzenlenmiş ve Türkiye olarak Kapadokya olarak tanıtıcı stantlar kurulmuş ve ziyaretçiler misafirperver bir şekilde karşılanmıştı.

 

Geçtiğimiz yıllarda France5 televizyonu, Kapadokya, Avanos, Göreme ve Ürgüp ağırlıklı olarak yaptığı “Echappess Belles” adlı gezi belgeseli niteliğindeki programda tanıtılmıştı. Sophie Jovillard tarafından sunulan “Echappess Belles” adlı televizyon programında dünyanın dört bir tarafı gezilerek tanıtımı yapılıyor. Gezi belgeseli niteliğindeki programda, Destination Cappadocia konu başlığıyla Kapadokya bölgesi tanıtılmış ve bölgemize katkı sağlamıştır.

 

Turizm noktasında özellikle bölgemizin Avrupa'da tanıtım eksikliğinin bilindiği gün geçtikce de daha fazla bütçe ve destek sağlanarak tanıtıma reklama daha önem verilmeye başlandığı görülmektedir. Bu tür faaliyetlerle Avrupa'da tanıtım atağı başlatan girişimcilerimize teşekkür ediyoruz.

 

 

Kaynak: Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Kapadokya, Fransa'nın, Başkenti, Paris'te, Tanıtılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı