Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 15:53
 
Kapadokya, 10. Travel Turkey Turizm Fuarında Tanıtılıyor
8 - 11 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşen 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla İzmir'de yapılıyor.
TURİZM Haberi
Kapadokya, 10. Travel Turkey Turizm Fuarında Tanıtılıyor

10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, Fuar İzmir'de 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşiyor. İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen fuar, Partner İl Mersin ve Uluslararası Destinasyon Partneri Akabe'nin katılımıyla düzenleniyor.

 

Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç ve meclis üyeleri, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, KAPHİB Müdürü Levent Ak ile birlikte 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında Nevşehir Valiliğince organize edilen Kapadokya çatısı altında bölgemizi tanıtmak üzere yer aldılar. Fuarda Kapadokya Bölgesi adına Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ortahisar, Göreme, Uçhisar ve Çat ile (KAPHİB) Kapadokya Alt Yapı Hizmetleri Birliği stand açarak gelen ziyaretçilere Kapadokya bölgesi hakında bilgi aktarıyorlar.

 

GENİŞ KATILIMLI BİR FUAR


Fuarda, seyahat acenteleri, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller, tatil köyleri, yat ve kurvaziyer turizmi / marina, uluslararası turizm otoriteleri ve borsaları, kafe ve restoranlar, aktif ve macera turizmi, belediyeler, bankacılık ve sigorta firmaları, kültür turizmi, valilikler, il kültür turizm müdürlükleri, dalış okulları, spor turizmi, kalkınma ajansları, havayolları, turizm teknolojisi, turizm birlik ve dernekleri, kafe, bar, otel ekipmanları firmaları, turizm taşımacılığı, turizm medyası, eğitim turizmi, bilgi ve enformasyon teknolojileri, medikal kuruluşlar ve sağlık kuruluşları yer alıyor.60 İLDEN TOPLAM 1179 KATILIMCI

Geçtiğimiz yıl fuara 31 farklı ülkeden yabancı katılımcının da yer aldığı toplam 1008 katılım sağlandı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın öncülüğünde gerçekleşen "Erken Rezervasyon Kampanyası"nın 2017 lansmanının da yapılacağı fuarda bu yıl 36 ülkeden ve 60 ilden toplam 1179 katılımcı bulunuyor. A.B.D., Afganistan, Arjantin, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Filistin, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İspanya, İsrail, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Namibya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya, S. Arabistan, Sırbistan, Sri Lanka, Sudan, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan ve Zimbabve'nin katılımıyla yapılacak iş görüşmelerinin verimli olması hedefleniyor.

 

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kapadokya,, 10., Travel, Turkey, Turizm, Fuarında, Tanıtılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı