Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 09:45
 
Çiftçi kredi borçları 6 ay faizsiz erteleniyor!
Çiftçi kredi borçları 6 ay faizsiz erteleniyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 6 ay faizsiz ötelendiğini duyurdu.
GÜNCEL Haberi
Çiftçi kredi borçları 6 ay faizsiz erteleniyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke ve millet olarak yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı yürütülen mücadelenin somut neticelerinin alınmaya başlandığı bir döneme girildiğini belirterek, "Küresel bir felaket haline alan Kovid-19 hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz." dedi.  1 Mayıs'tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyuran Erdoğan, "Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz" bilgisini verdi. 

 

Salgın nedeniyle adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 30 Nisan'da dolan tarihini, 15 Haziran'a kadar uzatıyoruz.

 

“Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran ayında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. 

 

Ar-Ge merkezleri ve teknoparklarda uygulanan evden çalışma sürelerini de 27 Mayıs'a kadar uzatıyoruz.

 

Attığımız her adımı, sağlıkla ilgili önceliklerimizden asla taviz vermeden ve bilim insanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda hayata geçireceğiz. Tüm bakanlıklarımız, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili planlarını ve hazırlıklarını sürdürüyor." dedi

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Çiftçi, kredi, borçları, 6, ay, faizsiz, erteleniyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı