Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 12:34
 
Başkan Korkmaz 'Bizlerin yaşama sebebi olan annelerimizin günü kutlu olsun'
Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz Anneler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Korkmaz 'Bizlerin yaşama sebebi olan annelerimizin günü kutlu olsun'

Başkan Korkmaz 'Bizlerin yaşama sebebi olan tüm annelerimizin bu özel gününü canı gönülden kutluyor, tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum” diyerek Anneliğin özünde sadece sevgi ve şefkat bulunan dünyadaki en yüce duygu olduğunu söyledi. 

 

Oda Başkanı Korkmaz, "Annelerimiz Sadece Evlerimizin Değil Ülkemizin Birlik ve Dirliğinin Garantisidir"

 

Başkan Mustafa Korkmaz, "Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki, her devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir" vecizesini anımsatarak aile, toplum ve devlet hayatı açısından Türk kadınının önemini vurguladı. Aile yapısının muhafazasında, kültürel değerlerin, gelenek ve göreneklerin yaşatılmasında, geleceğe umut ve güvenle bakan, çalışkan nesillerin yetiştirilmesinde en büyük payın annelere ait olduğunu kaydetti. 

 

Başkan Mustafa Korkmaz sözlerine şu şekilde devam etti, "Hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerimiz, yalnızca evlerimizin değil ülkemizin de birlik ve dirlik içerisinde bulunmasının garantisidir.

 

Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta bizleri Vatan uğruna hizmet etmek üzere yetiştiren saygıdeğer annelerimiz, çocuklarımızı milli değerlerimiz çerçevesinde yetiştiren ve huzur içerisinde çalışmamıza imkan tanıyan değerli eşlerimiz, vatan uğruna evlatları şehit düşen annelerimiz ve annelik vasfını taşıyan kardeşlerimiz olmak üzere, bütün annelerin anneler gününü kutluyor; aileleri, evlatları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzurlu bir ömür geçirmeleri dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Korkmaz, 'Bizlerin, yaşama, sebebi, olan, annelerimizin, günü, kutlu, olsun',
Yorumlar
Haber Yazılımı