Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 21:52
 
Başkan İsmail Genç '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun'
Ürgüp Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Genç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 100. yılında şanla, şerefle bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.
GÜNCEL Haberi
Başkan İsmail Genç '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun'

Ürgüp Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Genç yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 100. yılında şanla, şerefle bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününün çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar vermiştir. Geleceğimiz şüphesiz, bugün daha dünyayı yeni yeni algılamaya ve anlamaya başlayan çocuklarımızın ellerinde şekillenecek. O bakımdan bugün çocuklar arasında ulusal ve uluslararası çapta kurulacak dostluk ve kardeşlik köprüleri, yarının huzurlu ve aydınlık dünyasının da temeli olacaktır. Hepimiz inanıyoruz ki yeryüzündeki en çağdaş yönetim milletin egemenliğine dayanan yönetimdir. Ülkemiz de Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ancak demokratik yöntemlere dayanan sistemle gelecektir.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularımızla anıyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyorum ​.” dedi.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, İsmail, Genç, '23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, ve, Çocuk, Bayramımız, Kutlu, Olsun',
Yorumlar
Haber Yazılımı