Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 13:47
 
Arazi Sulaması Yapacaklar İçin Son Gün 30 Nisan 2020
Damsa Baraj Suyundan faydalanarak arazi sulaması yapacaklara önemli duyuru. Beyan son günü 30 Nisan 2020'dir. Beyan vermeyenler sulama suyundan kullanamayacaklar.
- Haberi
Arazi Sulaması Yapacaklar İçin Son Gün 30 Nisan 2020

T.C. AYHANLAR SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINDAN DUYURU

 

Damsa Baraj Suyundan faydalanarak arazi sulaması yapacaklara çok önemli duyuru. Beyan son günü 30 Nisan 2020'dir. Beyan vermeyenler sulama suyundan kesinlikle kullanamaz. 

 

1. Her yıl en geç 30 Nisan tarihine kadar sulama beyannameleri verilmiş olmalıdır. Bu tarihten sonra beyannameler askıda kalacak, askı süresince yani sulama sezonu başlamadan önce beyannamedeki değişiklikler yazılı olarak bildirilmelidir. Aksi halde kesinleşen tahakkuklar değiştirilememektedir.
 

2. Beyanname verirken mutlaka mal sahibi tapu fotokopisi, kiracı ise kira sözleşmesi ve kimlik fotokopileri de getirmek zorundadırlar.
 

3. Beyanname vermek su kullanıcısına su güvencesi verildiği anlamına gelmez. DSİ veya Birliğin Mücbir sebeplerle yapacağı kısıtlama, su kesintisine uymayı ve su dağıtım programına uymayı taahhüt eder. Oluşabilecek zarardan DSİ veya birlik sorumlu tutulamaz.
 

4. Beyanname verilmeyen veya eksik beyan verilen arazilere birlik su verip vermemekte serbesttir. Su verilmesi halinde iki katı ücret uygulanır. Kuyu ya da ırmaktan sulama yapanlarda beyanname vermek zorundadır.
 

5. Vadesi geçmiş sulama borcu bulunan su kullanıcıları beyanname vermiş olsa dahi su kullanım talepleri karşılanmaz.
 

6. Ayhanlar Barajında yeterli su rezervi olmaması sebebiyle Şeker Pancarı ve Mısır’a su verilemeyecektir.
 

7. Ödemeler 3 taksitte yapılacaktır. Birinci taksit 30 Haziran 2020, ikinci Taksit 31 Temmuz 2020, üçüncü taksit 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
 

8. 31 Ağustos'tan sonra su kullanım ücreti yatıranlar Yağmurlama ve Damlama indirimden faydalanamazlar.

Sulayıcıların dikkatine önemle duyurulur.

 

Beyanlar Ayhanlar Sulama Birliği Ürgüp Kasaplar Çarşısı Üst Katındaki Ofiste Alınmaktadır.

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Arazi, Sulaması, Yapacaklar, İçin, Son, Gün, 30, Nisan, 2020,
Yorumlar
Haber Yazılımı